Szanowni Państwo!
 
Pragniemy Państwu zaproponować miłe spędzenie czasu w Białowieży i Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy na wycieczkę kolejką Białowieski Express, w trakcie której zapoznacie się z historią miejscowości oraz atrakcjami przyrodniczymi Puszczy i okolicy. Być może spotkacie Króla Puszczy...
 
Oferujemy przejazdy po Białowieży i okolicy na dwóch trasach historyczno-przyrodniczych. Nasza kolejka na kołach może przewieźć jednorazowo 30 osób (więcej w przypadku dzieci). Wyjeżdża ona z parkingu przy Biurze Turystycznym PTTK - ul. Kolejowa 17. Białowieski Express składa się z lokomotywy i zadaszonego wagonika. Na obu trasach oferujemy Państwu wiele przystanków, w trakcie których przewodnik pasjonat opowiada o atrakcjach historycznych lub przyrodniczych danego miejsca.
 

atrakcje turystyczne BiałowieżaTrasa nr 1 prowadzi przez Białowieżę i dwie okoliczne miejscowości: Podolany II i Podolany I. Jadąc ulicą gen. Waszkiewicza możemy podziwiać zabytki i miejscową architekturę. Następnie przejeżdżamy koło hotelu Białowieski położonego w malowniczym miejscu, z którego rozciąga się widok na dolinę rzeki Narewka. Dalej trasa prowadzi do Białowieży Towarowej, gdzie znajduje się zabytkowy budynek stacji towarowej, w którym obecnie mieści się Restauracja Carska. Jadąc dalej zwiedzamy miejscowość Podolany II i Podolany I. Stąd powoli zmierzamy do miejsca rozpoczęcia naszej wycieczki. Czas przejazdu wynosi ok. 1 godziny.

 

turystyka podlasieTrasa nr 2 jest kontynuacją trasy nr 1. Po zwiedzeniu miejscowości Podolany II wjeżdżamy do Puszczy, gdzie podziwiać możemy jej bioróżnorodność. Po drodze mijamy zabytkowe budynki Nadleśnictwa Białowieża, w których mieści się Ośrodek Edukacji Leśnej "Jagiellońskie". Zmierzając dalej dojeżdżamy do osady robotniczej Grudki. Stąd już tylko 2 km do granicy z Białorusią. Z Grudek wracamy do Białowieży, do miejsca rozpoczęcia wycieczki. Całkowity przejazd trwa od 1.5 do 2 godzin.

 

 

 

 

Oprócz zwiedzania opisanych tras oferujemy również takie usługi jak:

  • dowóz i odbiór z ogniska
  • dowóz i odbiór z rożnego rodzaju imprez okolicznościowych
  • inne usługi dostosowane do potrzeb klienta
ECHO
Teremiski 4, 17-230 Białowieża, tel. 692 558 843
echoturystyka@wp.pl
 
Serdecznie zapraszamy na wycieczkę ciuchcią po Białowieży i Puszczy Białowieskiej!